Doni të investoni në to? Këto kriptomonedha pritet të rriten në muajin nëntor dhe në vazhdim

by admin
Spread the love

 

Kriptomonedhat janë tema ndoshta më e përfolur e momentit në botë.

Bitcoin këtë vit arriti shifrat më të larta që prej se ekziston duke mbërritur në 66,930,39 dollarë me 20 tetor.

Një rritje prej 52,84 përqind e Bitcoin ka bërë që të mendohet se kjo kriptomonedhë do të vazdhojë të rritet tutje.

Kapitalizimi i tregut të kriptomonedhave ka fituar afërsisht 36,65 përqind në muajin tetor, ose 1.93 trilionë dollarë në fillim të muajit e që deri në fund u bënë 2.64 trilionë.

Megjithatë, pyetja juaj mund të jetë se cilën kriptomonedhë duhet të investoni?

Ekspertët e kriptomonedhave në rrjetet sociale kanë thënë se bazuar në trendin e ulje-ngritjeve të kriptomonedhave sa i përket muajve të fundit, janë pesë prej tyre që iu rekomandohen të investoni në muajin nëntor.

BTC e Bitcoin ka vlera të larta dhe do të jetë shumë e vështirë për juve të investoni, por edhe Dogecoin mendohet se do të rritet kohëve në vijim.

Këto janë pesë kriptomonedhat që pritet të rriten:

BTC e Bitcoin. …
DOT e Polkadotit. …
VET e Vechain. …
AXS i Axie Infinity. …
FTT e FTX.

 

Lajme interesante

You may also like