Derbi Napoli-Inter, formacionet zyrtare: Ja vendimi për Rrahmanin

by admin
Spread the love

Napoli dhe Interi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen derbi të javës së 25-të në Serie A.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, me kapitenin e Kosovës, Amir Rrahmani që është titullar te vendasit.

Formacionet zyrtare:

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Lobotka, Fabian Ruiz; Politano, Zielinski, Insigne; Osimhen

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Dimarco; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez

Momentalisht, Interi gjendet në vendin e parë me 53 pikë, një më pak se Napoli e Milani, por zikaltrit kanë edhe një ndeshje më pak të luajtur.

/Insporti.com

Lexo lajme interesante

You may also like