De Laurentiis zyrtarizon pasuesin e Giuntolit

by admin
Spread the love

Mauro Meluso është drejtori i ri sportiv i Napolit. Njoftimi u bë në Twitter nga presidenti Aurelio De Laurentiis.

Ish-Menaxheri i Përgjithshëm i Zonës Teknike të Spezias do të jetë kështu trashëgimtari i Cristiano Giuntolit, i cili u transferua tek Juventusi në rolin e drejtorit teknik.

Meluso, i lindur në vitin 1965 në Cosenza, vitet e fundit e ka lidhur emrin e tij si menaxher me dy klube, Lecce dhe Spezia).

Pas lamtumirës së Giuntolit, shefi i zonës së skautizmit, Maurizio Micheli, kishte punuar me presidentin De Laurentiis për transferimet. Ai mori pjesë në takimin e së hënës me Garcian, pas prezantimit të fanellës së re.

Tashmë një tjetër figurë i është shtuar organikës së klubit. Pikërisht Meluso, pasuesi i Giuntolit./ Super Sport


Top Channel

You may also like