AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05/8/2022 – ATSH –

by admin
Spread the love

SOÇI (Rusi) – Presidenti Putin pret homologun e tij turk, Recep Tayyip Erdogan.

MANILA (Filipine) – Konferencë për shtyp nga sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken dhe homologu i tij Enrique Manalo.

PNOM PEN (Kamboxhia) – Takimi i ministrave të Jashtëm të Samitit të Azisë Lindore.

EDIMBURG (BM) – Festivali Ndërkombëtar i Edimburgut.

SHBA – Premiera e filmit “Bullet Train” me Brad Pitt.

LOS ANXHELES (SHBA) – 60-vjetori i vdekjes së aktores Marilyn Monroe.

FRANKFURT (Gjermani) – Futboll – Bundesliga – Dita e parë: Eintracht Frankfurt-Bayern Munich.

LONDËR – Futboll: Premier League – Dita e parë – Crystal Palace-Arsenal./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Artikulli paraprakParashikimi i motit, 5 gusht 2022
Artikulli tjetërMbi 5 mijë vizitorë në Muzeun Historik Kombëtar

Lexo lajme interesante

You may also like