A e ka parë Vuçiqi draft-statutin e Ramës? – Shqip

by admin
Spread the love

Sipas analistit Xhelal Neziri, bashkësia ndërkombëtare po shfrytëzojnë kryeministrin shqiptar, Edi Rama për të ndikuar tek Albin Kurti dhe të çtensionohet situata në veri të Kosovës. Sipas Nezirit, as draft-statuti i propozuar nga Edi Rama, nuk ka qenë i tij.

“Unë mendoj se ai draft nuk është i zotit Rama, mirëpo nëse i ndërlidhni të gjitha zhvillimet dhe deklarimet publike që i kanë pasur, sidomos zyrtarët e SHBA-së, konkretisht zoti Escobar, i cili i dha një afat Kurtit që të çtensionojë situatën dhe të zbatojë rekomandimet dhe ai nuk e bëri dhe pas kësaj erdhi një plan nga zoti Rama2; deklaroi gazetari dhe analisti politik, Xhelal Neziri në Klan Debat me Xhumadije Ibrahimin./KlanMacedonia

You may also like