Zeka: Vjosa dhe Albini përballë Edi Ramës janë si krimbi para shqiponjës

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka ka thënë se presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti para kryeministrit Edi Ramës, janë si “fabula e krimbit me shqiponjën”.

Në një postim në Facebook, Zeka shkruan se presidentja Osmani ka qenë dhe është e mbushur me urrejtje.

Sipas ish-deputetit, Vjosa Osamni shkallët e karrierës i ka ngjitur duke sharë kundërshtarët politik, teksa, shton se Osmani nuk e ka përmendur Edi Ramën me emër kur ka dërguar telegram urimi në drejtim të PS-së për fitoren në zgjedhje.

Duke komementuar situatën politike në Shqipëri, Zeka thekson se ka dashur ndryshimin, por thotë sed është i bindur që Rama do të bëjë ndryshimin.

Postimi i plotë:

“Vjosa dhe Albini perpara Edi Rames, jane si fabula e krimbit me shqiponjen

Presidentja e vendit, une po ia permend emrin, Vjosa Osmani, ka qene dhe vazhdon te jete e mbushur me urrejtje. Eshte sikur me pas qene çika e Sali Berishes. Eshte e ziere ne kazanin e urrejtjes.

About admin

Check Also

Lazim Destani i shkruan letër Çun Lajçit

Aktori i njohur Çun Lajçi ka disa ditë që po qëndron i shtrirë në spital, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *