Qeni endacak kafshon një fëmijë në Tetovë

Dje (24-mars) në ora 20.00, D.Z. (37) nga Tetova në SPB Tetovë ka raportuar se rreth orës 17:50 në rrugën ,,Blagoja Toska“ në Tetovë djali i tij i mitur ka qenë i kafshuar nga një qen i pastrehë.

Dje (24-Mars) rreth orës 17:50, në rrugën ,,Vidoja Smilevski-Bato“ në Tetovë, vetura “Fiat Uno” me targa të Tetovës, e drejtuar nga 51-vjeçari V.A. nga Tetova, ka humbur kontrollin dhe ka devijuar nga rruga, prej ku edhe ka goditur një shtyllë metalike të ndriçimit publik. Pas aksidentit, shoferi V.A. është transferuar në Spitalin Klinik të Tetovës për trajtim mjekësor, ku janë konstatuar lëndime të rënda trupore.
Ekip nga Sektorit pët Punë të Brendshme Tetovë kanë inspektuar vendin e aksidentit

Dje (24-mars) rreth orës 17 e 50 minuta, në Tetovë, pjestarët e policisë të SPB Tetovë e kanë arrestuar 31-vjeçarin Gj.B. nga Tetova, i dënuar me burg.
Pas arrestimit, realizuar me urdhër të gjykatës, Gj.B. është dorëzuar në Burgun e Tetovës për të vuajtur dënimin.

Pandemia solli shtrenjtimin e ushqimit dhe derivateve të naftës në Maqedoni

Produktet ushqimore në Maqedoninë e Veriut krahasuar me një vit më herët, janë shtrenjtuar për 2.1 për qind . Por Read more

“Tinex” hap në Tetovë super marketin modern – FOTO

Nga 9 prill viti 2021, pas rinovimit, është rihapur marketi “Tineks” në Tetovë. Marketi i ri modern ndodhet në lokacionin Read more

Leave a Reply