ZYRTARE/ Ngriti Kupën e Botës me Francën, ish-kapiteni i “Gjelave” prezantohet në SHBA

by admin
Spread the love

Hugo Loris është zyrtarisht një futbollist i Los Anxhelos FC.

Ish-kapiteni i Francës që ngriti Kupën e Botës në 2018 dhe iu afrua shumë në 2022, i ka dhënë fund aventurës së tij në Angli dhe Europë me Totenhemin, teksa tashmë ka hyrë në fazat e fundit të karrierës.

Ai është prezantuar me klubin e LAFC, i cili tashmë do të mbrojë portën e skuadrës së MLS deri në fund të 2024-ës, me opsion rinovimi për dy vite të tjera.

PANORAMASPORT.AL

You may also like