Zemaj takohet me ambasadoren e SHBA-së në NATO

by admin
Spread the love

Ambasadori i Kosovës për raporte me NATO-n, Astrit Zemaj, ka takuar ambasadoren e ShBA-së në NATO, Julianne Smith.

Zemaj ka thënë se ka falënderuar ambasadoren
Smith për përkrahjen e vazhdueshme të SHBA-së për rrugën euro-atlantike të
Kosovës.

“Diskutim i shkëlqyer dhe takim i shkëlqyer në Misionin e SHBA-së në NATO me ambasadoren e SHBA-së në NATO Julianne Smith. Gjithmonë mirënjohës SHBA-së për mbështetjen e vazhdueshme të rrugës euro-atlantike të Kosovës dhe për angazhimin tonë të përbashkët të fortë për paqen, sigurinë dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Zemaj në “Twetter”.

Lexo lajme interesante

You may also like