VIDEO/ Triumfues në Champions, por Milanin e ndal në kampionat Ramadani

Leçe dhe Milani kanë ndarë pikët pas barazimit 2-2, në ndeshjen e vlefshme për javën e 12-të të Serisë A.

Një ndeshje plot emocione deri në sekondat e fundit të sfidës. Dueli u zhbllokua në minutën e 28′ nga Zhiru dhe në të 35-ën Reijnders dyfishoi shifrat. Kështu pjesa e parë u mbyll me avantazhin e dyfishtë të kuqezinjve të Piolit.

Por gjithccka ndryshoi në pjesën e dytë, teksa në minutën e 66’ Sansone shkurtoi diferencën dhe në të 70’ Banda riktheu baraspeshën.

Në minutën e 90’+3’ Zhiru u ndëshkua me karton të kuq pas sjelljes jo të përshtatshme. Dhe 1 minutë më vonë Pikoli shënoi golin që do ti dhuronte 3 pikët vendasve por VAR-i iu prishi festën duke ja anuluar.

LEÇE 2-2 MILAN

66′ Sansone, 70′ Banda/ 28′ Zhiru, 35′ Reijnders

GOLI I BANDASË (VIDEO)

GOLI I SANSONES (VIDEO)

GOLI I REIJNDERSIT (VIDEO)

GOLI I ZHIRUSË (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE

The post VIDEO/ Triumfues në Champions, por Milanin e ndal në kampionat Ramadani appeared first on Gazeta Shqiptare Online.