Video si nëpër filma, momenti kur mjetet e blinduara ruse qëllojnë në qendër të qytetit të okupuar të Khersonit

by admin
Spread the love

Sulmet dhe të shtënat në qytetet ukrainase, vijojnë nga rusët, ku së fundmi një video që e shpërndarë rë rrjete sociale tregon momentin e sulmit që e kemi parë vetëm në filma.

Të shtënat në qendër të Khersonit ndodhën në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, kurse Ukraina dhe Rusia fajësojnë njëra-tjetrën për provokim të situatës që solli këto të shtëna, transmeton Telegrafi.

Në video shihen mjetet e blinduara ruse, nga të cilat ushtarët hapin zjarri, por që nuk dihet mbi kënd qëllojnë.

E ushtria ukrainase, kujtojnë që ka filluar kundërofensivën në rajonin e Khersonit, që mori nën kontroll në javët e para të pushtimit.

 


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like