Sërish përgjaken rrugët e Maqedonisë, nënë e bijë humbën jetën në aksident

by admin
Spread the love

Një aksident tjetër tragjik ka ndodhur mbrëmë në rrugën rajonale Krushevë-Krivogashtan, në të cilën kanë humbur jetën një grua dhe vajza e saj e mitur. Aksidenti siç njoftojnë nga MPB ka ndodhur pasi S.S. (35) ka humbur kontrollin mbi automjetin e pasagjerëve “Alfa Romeo”, pas së cilës ka dalë nga rruga Krushevë-Krivogashtan në afërsi të vendit të quajtur “Uji I Ftohtë”.

MPB

“Në momentin e aksidentit në automjet ndodheshin pesë persona, tre prej tyre të mitur. Pas aksidentit, në spital janë dërguar bashkudhëtarët Xh.S.(33) nga fshati Kanatlarci, e cila iu nënshtrua plagëve të marra në spital, si dhe udhëtarja e mitur e cila është dërguar në Kompleksin Klinikë ‘Nënë Tereza’, por ka ndërruar jetë gjatë transportit. Ndërsa shoferi dhe dy udhëtarët e tjerë të mitur kanë mbetur të lënduar rëndë”.

“Në vendin e ngjarjes hetim është kryer nga policia e Krushevës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Ditë më parë një aksident i rëndë trafiku në Shkup në rrugën “Sllovenasja” morri jetën e një të riu 25 vjeçar.

MARKETINYou may also like