TEL AVIV – Netanyahu kundër Biden për sovranitetin palestinez në Gaza

by admin
Spread the loveTEL AVIV, 20 janar /ATSH-ANSA/ – Izraeli duhet të mbajë kontrollin e plotë të sigurisë së Rripit për të siguruar që Gaza të mos përbëjë më një kërcënim për Izraelin, është opinioni i kryeministrit Benjamin Netanyahu në bisedën me presidentin amerikan Joe Biden.

Këndvështrimi i kryeministrit Netanyahu bie ndesh me kërkesën palestineze për sovranitet.

”Netanyahu nuk e kundërshton zgjidhjen me dy shtete, por qëndrimin i tij ka qënë ky për vite me radhë”, bën të ditur zyra e tij për shtyp. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakKIEV – Zelensky: Nëse Trump ndalon luftën për 24 orë siç ka pretenduar e ftoj në Kiev


You may also like