Takimi Kovaçevski – Taravari, arrihet marrëveshje për bashkëqeverisje

by admin
Spread the love

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe liderit të Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

Siç bëhet e ditur nga burimet brenda takimit, është arritur marrëveshje për bashkëqeverisjen me ASH-në.

Tashmë janë definuar edhe resorët.

Për detaje, pritet kumtesë e përbashkët.Artikulli paraprakGeorgievski: Dikush duhet ta ndalë Xhambaskin, ai shkaktoi 75 për qind të problemeve mes Sofjes dhe Shkupit
You may also like