Skaloni fitoi çmimin për trajnerin më të mirë të vitit 2022 – Shqip

by admin
Spread the love

Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit (IFFHS), ka publikuar listën me 10 trajnerët më të mirë të vitit 2022. Lionel Skaloni fitoi çmimin për trajnerin më të mirë të vitit 2022. Jo vetëm për fitimin e Kupës së Botës në Katar me Argjentinën,

Një sukses i duhur dhe i pritshëm, duke qenë se bëhet fjalë për trajnerin që udhëhoqi “Albiceleste”-n drejt fitores së titullit të tretë radhazi, pas “Copa America” dhe “Finalissima”.

“Top 10” e trajnerëve më të mirë në botë në vitin 2022, sipas IFFHS

Lionel Skaloni (Argjentinë)

Didier Deshamp (Francë)

Valid Regragui (Marok)

Zlatko Daliç (Kroaci)

Hajime Morijasu (Japoni)

Luis van Gaal (Holandë)

Greg Berhalter (SHBA)

Herve Renard (Arabia Saudite)

Tite (Brazil)

Pablo Bento (Korea e Jugut)

/KlanMacedonia/

You may also like