Shpërthen zjarr në tribunën e tifozëve gjatë derbit holandez, tifozët ikin nga tymi

Në Holandë këtë fundjavë ishte në program derbi i madh i kampionatit me Ajaxit dhe Feyenoordit dhe sa i rëndësishëm është ky duel e tregon edhe situate nga tribunat para fillimit të ndeshjes.

Përkatësisht, tifozët e Ajaxit kanë arritur t’i vënë flakën njërit prej flamujve për shkak të përdorimit të mjeteve piroteknike, duke shkaktuar kështu një zjarr të madh në stadium.

Shumë tifozë që ndodheshin në atë pjesë të stadiumit largoheshin nga tymi.

Aksidentalisht apo qëllimisht, por nuk arritën të përçajnë rivalin që shënoi gol në minutën e tetë kur Sinistera ishte i sigurt.

Sebastian Ale barazoi vetëm 16 minuta më vonë, në mënyrë që Desers të shënonte një gol të ri në minutën e 28-të dhe kështu të kthente Feyenoord në avantazh.

Më pas në skenë doli, Dushan Tadiq, i cili e ktheu rezultatin me një gol spektakolar.

Pak minuta pas Tadiçit, Anthony shënoi një gol, i cili i dha përparësi 3:2 mikpritësit.