PSG gjunjëzon Brestin, kalon në çerekfinale

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Paris Saint-Germain ka arritur të kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Francës.

Parisienët mposhtën Brest me rezultat 3:1 në “Parc des Princes”.

Mbappe dhe Pereira i dhanë epërsinë e dyfishtë vendasve në pjesën e parë.

Mounie realizoi në minutën e 65-të për të ngushtuar rezultatin në 2:1.

E në minutën e 69-të Brassier i Brest e mori edhe kartonin e dytë të verdhë dhe gjërat për kampionin e Francës u lehtësuan edhe më shumë.

Deri në fund, PSG shënoi edhe njëherë nëpërmjet Goncalo Ramos në minutën e dytë shtesë.

Kësisoj, PSG vazhdon garën në tri fronte, ligë, kupë dhe Ligën e Kampionëve.

You may also like