Presidenti i Parlamentit Evropian takim me Nikollën, jep mesazhin e rëndësishëm për Shqipërinë

by admin
Spread the love

Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli është takuar sot me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikollën. Përmes një postimi në twitter, Sassoli ka bërë me dije se gjatë këtij takimi ai i ka shprehur mbështetje të palëkundur Nikollës për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Deklarata e  Sassolit:

“Diskutim i mirë sot me kryetaren e Kuvendit të Shqipërisë Lindita Nikollën. Unë përsërita mbështetjen e palëkundur për negociatat e anëtarësimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut për të filluar pa vonesë. Parlamenti do të jetë gjithmonë një zë për Ballkanin Perëndimor në BE.”, shkruan ai.

Lexo lajme interesante

You may also like