Pas një kohe tejet të gjatë, Arbenit Xhemajli rikthehet në formacionin e Sunderland

by admin
Spread the love

Skuadra e Sunderland luan sonte ndeshjen ndaj Oldham Athletic në League Trophy, ku startues do të jetë mbrojtësi shqiptar, Arbenit Xhemjali, njofton Insporti.

Xhemajli, i cili u transferua në klubin anglez në shtator të vitit 2020, pësoi një dëmtim sa ishte në grumbullim me Kosovën U21 dhe mbeti jashtë. fushave të gjelbra për një periudhë të gjatë.

Në shtator të vitit 2020, klubi i Sunderland e kishte konfirmuar se Arbenit Xhemajli nuk do të jetë pjesë e skuadrës për sezonin 2020-21.

/Insporti.com

Lexo lajme interesante

You may also like