Pas një aksidenti me makinë, ndahet nga jeta aktori i njohur – Shqip

by admin
Spread the love

Aktori Roger E. Mosley, më i njohur për rolin e tij si pilot i helikopterit Theodore “TC” Calvin në shfaqjen hit të viteve 1980 “Magnum, PI”, vdiq të dielën, njoftoi vajza e tij. Ai ishte 83 vjeçar.

Mosley vdiq i rrethuar nga familja pasi u plagos në një aksident me makinë javën e kaluar që e kishte lënë të paralizuar nga shpatullat e poshtë dhe në gjendje kritike, tha vajza e aktorit Ch-a Mosley të shtunën në Facebook. Nuk kishte detaje të mëtejshme rreth përplasjes.

“Ne kurrë nuk mund të vajtojmë një njeri kaq të mrekullueshëm. Ai do të urren çdo të qarë që bëhet në emër të tij. Është koha për të festuar trashëgiminë që ai la për të gjithë ne,” tha vajza e tij ndërsa njoftoi vdekjen e tij.

“Të dua babi. Edhe ti më ke dashur. Zemra ime është e rëndë, por jam e fortë. Do të kujdesem për mamin, dashurinë tënde prej gati 60 vitesh. Më ke rritur mirë dhe ajo është në duar të mira. Pusho qetë”.

Mosley luajti në më shumë se 150 episode të “Magnum, PI” së bashku me Tom Selleck në serialin krim-aventure, i cili u transmetua për tetë sezone nga viti 1980 deri në 1988.

Ai u shfaq gjithashtu në “Sanford and Son”, “Love Boat”, “Kojak”, “The Rockford Files”, “Starsky and Hutch” dhe dhjetëra seriale të tjera televizive./Botapress.info/

You may also like