Turqia teston me sukses motorin vendas për tanket ushtarake

Turqia ka testuar me sukses motorin e saj të parë të tankeve të prodhuar në vend me 1500 fuqi kuajsh, …

Përqafimi i lojtarit kosovar me atë serb, imazh i një “bote  …

Ka marrë shumë vëmendje në mediat italiane dhe jo vetëm, përqafimi mes një lojtari me origjinë kosovare Mërgim Vojvoda dhe …

UEFA, pezullim për Realin, Barçën, Juven dhe Milanin?!

Sipas “ESPN”, UEFA ka planifikuar që të të pezullojë nga garat e Ligës së Kampionëve dhe Ligës Evropa, në dy …

Histori të frikshme: Rrëfime të punonjësve të morgut

Ëndrra e çdo fëmije ka qenë që kur të rritej të puonte si mjek, inxhinier, arkitekt polic, por asnjëherë si …

Rrëfimi i 17-vjeçarit nga Prishtina: Dy burra më veshën si f …

Dy burra, 29-vjeç dhe 37 vjeç, dyshohet se kanë abuzuar seksualisht me një 17-vjeçar nga një fshat i Prishtinës, për …

Volkswagen ID.4, vetura më e shitur elektrike për muajin pri …

Rezultatet e shitjeve të makinave elektrike në Norvegji nuk kanë ardhur si befasi për një kohë të gjatë. Ky ishte …