Nota dhe statistikat e Asllanit

by admin
Spread the love

Tjetër përformancë pozitive e Kristjan Asllanit.

Mesfushori shqiptar u hodh në fushë në minutën e 75-të në duelin ndaj Leçes, teksa arriti të futej mjaft mirë në lojës.  

Ylli i Kombëtares “flirtoi” me eurogolin nga distanca në minutën e 87-të, por pritja fantastike e portierit të Leçes, i “dogji” festën Asllanit. 

Në fund të sfidës, mesfushori shqiptar u vlerësua me notën 7.1 nga faqja e specializuar e statistikave “Sofascore”. 

Edhe pse qëndroi në fushë vetëm 15 minuta plus shtesën, Asllani regjistroi statistika fantastike, ku spikasin pasimet e sakta, nga 22 në total, 21-vjeçari gaboi vetëm 1..

You may also like