Një tjetër mrekulli u bë realitet nga tërmeti i Turqisë/ “Një engjëll që i mbijetoi rrënojave! Mirë se erdhe Zeynep”

by admin
Spread the love

Ndërsa dy tërmete 7.7 dhe 7.6 shkaktuan shkatërrime në 10 provinca të Turqisë, lotët rrodhën në përpjekjet e kërkim-shpëtimit.

Ndërkohë që nga zona e tërmetit vazhdonin të vinin lajme për mrekulli, Zeynep e vogël, e cila ndodhej në rrënoja, arriti të qëndrojë e gjallë. Pamjet e atyre momenteve janë shpërndarë në rrjetet sociale.

Kryetari i Komunës Metropolitane Kocaeli, Ass. Dr. Tahir Büyükakın dërgoi kamionin e tij në zonën e tërmetit që preku Kahramanmaraş dhe 10 provinca për të plotësuar nevojat për ujë të pijshëm të banorëve.

Përveç kësaj fatmirësisht ata arritën të shpëtojnë edhe vajzën e vogël nga rrënojat.

Pamjet e momentit të shpëtimit janë shpërndarë në llogarinë në Twitter të Bashkisë Metropolitane të Kocaelit dhe janë përdorur shprehjet “Alhamdulillah! Një engjëll që u shpëtua nga rrënojat! Mirë se erdhe Zeynep”.


Top Channel

You may also like