Mane: Ja çfarë më pëlqen më shumë

by admin
Spread the love

Sadio Mane është i lumtur me jetën e tij të re në Arabinë Saudite dhe këtë e ka konfirmuar edhe nga grumbullimi me Senegalin nga Kupa e Kombeve të Afrikës.

Fenomeni afrikan, i cili shënoi golin e tretë në fitoren 3-1 ndaj Kamerunit të premten, foli pas ndeshjes, duke përsëritur kënaqësinë e tij për vendimin e marrë në verë.

“Ju mendoni se nuk jam i lumtur sepse nuk po luaj në Europë, por nuk është kështu”, tha Mané, siç raportohet nga Sky Sports UK.

“Vizioni juaj është shumë i trishtuar. Për ju, nëse dikush nuk luan në Europë nuk ka rëndësi, por mund të luhet futboll edhe jashtë Europës.

“Saudi Pro League është një kampionat shumë i mirë, të cilin e shikojnë të gjithë në botë.

“Po bëj më të mirën, po shijoj çdo minutë. Pjesa tjetër nuk është e rëndësishme”, përfundoi ai thatë.

You may also like