Leon Jashari – ylli në ngritje në futbollin zviceran, golashënues i lindur

by admin
Spread the love

Sot në Zvicër shumë shqipëtarë nga Shqipëria, Kosova apo Maqedonia zhvillojnë karrierën profesionale në ekipe të ndryshme zvicerane nga ato kantonale, e deri tek Kombëtarja.

Njëri nga këta futbollist është edhe 16 vjeçari – Leon Jashari, djaloshi i ri i cili luan për klubin “Fc Sion”.

Leoni është njëri nga lojtarët më të mire në “Youth League”, ku për momentin është edhe është golashënuesi më i mirë i Ligës, me nëntë gola të shënuar.

Leoni sa i përkët karrierës futbollistike, duket se po i shkon hapave të Granit Xhakes, Xherdan Shaqirit dhe shumë yjeve me prejardhje shqiptare që po luajnë për Kombëtaren e Zvicres dhe Përfaqësuesen e Kosovës.

No description available.

Lexo lajme interesante

You may also like