Las Palmas gjunjëzohet në kohën shtesë nga Barcelona 

by admin
Spread the love

Barcelona ruan hapin me kreun e tabelës në kampionatin spanjoll. 

Katalunasit sonte triumfuan (2:1) në konak të Las Palmas-it dhe renditen në vend të tretë, duke ngecur për 7 pikë larg liderit Real Madridi dhe Girona-s në vend të dytë. 

Las Palmas po tregon lojëra e rezultate të mira, por sonte i hasi sharra në gozhdë me Barcelonën.

Si dëshmi më e mirë është edhe renditja e Las Palmas në vend të 10-të me 25 pikë apo ka 7 fitore, 4 barazime e 6 humbje nga 19 ndeshje të zhvilluara.

Sinkgraven në minutën e 90+1 shkaktoi penalti për Barcelonën dhe është ndëshkuar me karton të kuq.

Për Las Palmasin shënoi Munir El Haddadi (12′) dhe për Barcelonën realizuan Torres (56′) e Gundogan (90+3 nga penalltia).

You may also like