Lajm i mirë për Man Cityn | Haaland rikthehet në stërvitje

by admin
Spread the love

Erling Haaland është kthyer në stërvitje me ekipin e Man Cityt.

Haaland, me 19 gola në të gjitha garat këtë sezon, ka mbetur jashtë fushës për shkak të një dëmtimi në këmbë që nga humbja 1-0 e Cityt në Aston Villa më 6 dhjetor.

Por norvegjezi u fotografua në stërvitje me skuadrën përpara ndeshjes së tyre në raundin e tretë të FA Cup kundër Huddersfield të dielën.

Jeremy Doku, i cili ka munguar në tetë ndeshjet e fundit të skuadrës së tij për shkak të një dëmtimi muskulor, gjithashtu u stërvit me bashkëlojtarët e tij.

Të dy lojtarët kanë qenë më parë duke u stërvitur individualisht.

Rikthimi i afërt i Haaland dhe Doku do t’u dërgojë një paralajmërim rivalëve të Cityt me Kevin De Bruyne gjithashtu duke e pritur rikthimin e tij.

/GazetaBlic Sport​

You may also like