Laçi mposht Tiranën dhe hedh kandidaturën për titull

by admin
Spread the love

Një penallti e akorduar me ndihmën e VAR-it në minutat e fundit të ndeshjes dhe një ekzekutim i saktë i Regi Lushkjas, bëri që Laçi “t’u hajë kokën” edhe kryesuesve të Tiranës dhe të rikthehet plotësisht në garën për titullin kampion.

Me tre fitore radhazi, kurbinasit e shohin veten në kuotën e 21 pikëve në vendin e katërt dhe vetëm 6 pikë larg kreut, teksa pikërisht sukseset ndaj Kukësit e Tiranës, konfirmojnë se edhe skuadra e Josës mund të garojë për titullin.

Nga ana tjetër Tirana bën shumë pak për të marrë fitoren në Laç dhe krijon shumë pak mundësi, duke humbur kështu rastin për t’u shkëputur në krye të renditjes dhe duke regjistruar humbjen e dytë sezonale.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like