Kurti shpreh ngushëllime për viktimat e sulmit në Hamburg

by admin
Spread the love

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka shprehur ngushëllime popullit gjerman pas sulmit që la të vdekur tetë persona dhe dhjetëra të tjerë të lënduar.

“Thellë i pikëlluar me lajmet pas të shtënave të djeshme në sallën e Dëshmitarëve të Jehovait në Hamburg që mori disa jetë”, ka shkruar Kurti në llogarinë e tij në Twitter, përcjell KlanKosova.tv.

“E dënojmë këtë akt të pakuptimtë të dhunës dhe shprehim ngushëllimet tona për familjet dhe të dashurve të viktimave”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

You may also like