Kjo vogëlushe dikur merrej edhe me sport, sot është aktore me famë në Kosovë

by admin
Spread the love

Kjo fotografi e viteve të 80-ta, dikur vogëlushe, në moshën 5-vjeçare, merrej me shumë sporte, si skijim, not, tenis e kick-bok. 

Është Diellza Kolgeci, aktore me famë në Kosovë.

Ajo sot ka postuar një fotografi të moshës pesëvjeçare, duke kujtuar fëmijërinë e saj. 

Diellza Kolgeci

Si fëmijë ka qenë shumë energjike, e gjithanshme dhe merak në shumë sporte, duke e sprovuar veten disa herë si njomake. 

Edhe sot Diellza e kujton atëkohë me krenari, kur merrej me shumë sporte, por i mbetet merak që nuk u bë sportiste profesioniste në ndonjërën nga sportet e lartpërmendura.

Sot është nënë dhe ka një vajzë, Helena. Është e martuar me basketbollistin e njohur Fisnik Rugova.

Lexo lajme interesante

You may also like