Kacuri nënshkruan me Baselin – Shqip

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Dion Kacuri është transferuar te Baseli nga Grasshopperi, duke nënshkruar kontratë deri në vitin 2028.

19-vjeçar i këtë sezon ka shtatë paraqitje në Superligën e Zvicrës dhe njihet si lojtar me të ardhme.

Gjithsej në Superligë ai i ka luajtur 28 ndeshje, ndërsa është paraqitur për grupmoshat zvicerane U18, U19 dhe U21.

“Sigurisht jam jashtëzakonisht i lumtur që, si lojtar i ri zviceran, mund të kaloj në një klub aq të madh siç është Baseli. I jam mirënjohës Grasshoperit për gjithçka që ka bërë për mua”.

“Tash e tutje e vetmja gjë që ka rëndësi për mua është Baseli dhe do të bëj gjithçka që mundem që të vazhdoj rrugën time këtu dhe të ndihmoj ekipin në mënyrën më të mirë të mundshme”, ka thënë Kacuri për faqen zyrtare të Baselit.

Baseli është i mbushur me shqiparë, pasi aty luajnë janë Taulant Xhaka, Benjamin Kololli, Leon Avdullahu, Albian Ajeti.

You may also like