Jemi parti bashkëpunuese – Shqip

by admin
Spread the love

Alternativa mbajti mbledhje në qytetin e Gostivarit. Kreu i kësaj partie u shpreh se kjo parti do të vendosë nëse do të qëndrojë ose jo në qeveri, pas takimit që do ta ketë me kryeministrin Kovaçevski. Për Alternativën, sipas Gashit më me rëndësi në qeveri ka qenë marrëveshja politike që e kanë lidhur me partnerët e koalicionit.

“Ne me ASH-në kemi pasur marrëdhënie të mira, kemi ruajtur raporte të mira dhe nëse ata vendosin të hyjnë dhe nëse ne do të mbesim aty atëherë do të gjejmë kanale të komunikimit dhe do të bashkëpunojmë. AA është parti bashkëpunuese”, deklaroi Afrim Gashi.

Sipas Gashit, janë organet e partisë ata që do të vendosin për fatin e kësaj partie në qeveri./KlanMAcedonia

 

TI RAPORTON!

You may also like