Horoskopi i Paolo Fox për ditën e premte, 28 janar 2022

by admin
Spread the love

DASHI

E premtja fillon me Hënën interesante, ndaj përpiquni të shfrytëzoni energjitë që keni në këto 24 orë. Të shtunën dhe të dielën do të ishte më mirë të shmangni polemika me të tjerët. Gradualisht po arrini të largoni tensionet negative, sikur po shihni dritën në fund të tunelit. Duhet thënë se kënaqësia po vjen edhe nga personat që ju rrethojnë, të cilët mund t’ju japin një lajm të mirë. Rekomandimi është të mos vonoheni shumë në mbrëmje. Marrëdhëniet e reja mund të nisin, megjithëse koha më e mirë për ta bërë këtë do të jetë jo më herët se marsi.

DEMI

Një fundjavë intriguese po vjen. Në përgjithësi, shumë varet edhe nga mosha dhe rrethanat tuaja, por nëse ka një person që ju intereson, ose dikush që përputhet me dëshirat tuaja, përpiquni të flisni me të dhe afrohuni mes të premtes dhe të dielës. Ju keni Marsin, Venusin dhe Mërkurin në një aspekt të shkëlqyer, kështu që mund të përfitoni sa më shumë nga kjo pamje pozitive e yjeve. Ju dëshironi të gjeni përsëri dashurinë dhe ndoshta të keni një takim të veçantë. Rimëkëmbja vjen nga pikëpamja psiko-fizike. Më mirë do të ishte të ruani pak pavarësi, por edhe pasion për fundjavën.

BINJAKËT

Në këto 24 orë jeni pak të çuditshëm. Keni nevojë për stimuj të rinj dhe kur situatat përsëriten nuk jeni kurrë shumë të lumtur. Ata që duan të përjetojnë diçka të re në këtë periudhë mund të mos gjejnë shumë dalje. Ndoshta idetë tuaja nuk janë të gabuara, por ka mungesë të mbështetjes nga të tjerët. Për shembull, nëse propozoni diçka të bukur dhe argëtuese, ju ndodh të dëgjoni të tjerët të përgjigjen, se do të ishte më mirë ta shmangni ose ta shtyni. Do t’ju duhet dikush më i disponueshëm për aventura në krah dhe kjo mund të çojë në probleme edhe në dashuri.

GAFORRJA

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ju duhet shumë për të maturuar reflektimet tuaja me kalimin e kohës. Nuk mjafton një javë apo një muaj. Disa kanë reflektuar mbi tensionet e tyre të brendshme që nga tetori. Është mirë të bëni kompromis, por pa e ekzagjeruar shumë. Në dashuri dhe në punë ka pasur disa lajme që jo gjithmonë ju kanë bërë të lumtur apo të kënaqur. Në funksion të fundjavës do të ishte më mirë të vazhdoni me kujdes, dhe mbi të gjitha të shmangni ndjenjat negative.

LUANI

Është paksa një e premte e çuditshme. Kjo ka qenë një javë paksa e përzier. Për shembull, e marta dhe e mërkura ishin ditë të vështira, por më pas keni arritur të rikuperoheni gradualisht. Në përgjithësi, kur përfshiheni, dëshironi gjithmonë të fitoni, kështu që kur përballeni me një sfidë, as nuk mendoni të përfundoni në vendin e dytë apo të tretë. Në këto ditë fundjave duhet të përpiqeni të jeni pak më të kujdesshëm në dashuri. Në marrëdhëniet me shenjat e Ujorit dhe Demit mund të lindin polemika, ndaj më mirë të mos e teproni.

VIRGJERESHA

Këto 24 orë nuk janë më të mirat për marrëdhëniet me të tjerët. Është një situatë e çuditshme, edhe sepse nuk keni pasur kurrë probleme të tilla kohët e fundit, përkundrazi. Në këto 24 orë ka shumë pengesa. Ndoshta keni menduar të merrni kohë, por më pas ju ka prekur një çështje ligjore apo ekonomike. Diçka nuk po funksionon siç duhet dhe që nga e enjtja keni filluar të jeni pak të menduar. Mundohuni të shtyni çdo angazhim shumë të rëndë për të shtunën. Këshilla e astrologut italian është të bëni minimumin dhe të shmangni konfliktet.

PESHORJA

Në këtë fundjavë që po vjen do të keni mundësinë të sqaroni shumë dyshime. Ndoshta ka një histori dashurie që nuk funksionon mirë, ose ka pasur ndonjë problem në fusha të tjera. Një telefonatë direkte është e mundur, por do të jetë më e lehtë në mars. Në këtë fazë, megjithatë, ka shumë për të rishikuar, si në fushën sentimentale, ashtu edhe në atë të punës. Mund të ndodhë që të humbisni pak, por kjo ndjenjë do të jetë më pak e pranishme në të ardhmen falë përvojës së fituar tani.

AKREPI

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, në fundjavë keni më pak dyshime se në ditë si e mërkura. Shumë flenë keq dhe kjo mund të jetë për shkak të dy problemeve: ndoshta ka shumë mendime, për shkak të problemeve familjare ose të punës, ose ka shumë tension. Nuk mund të shprehni emocionet tuaja kjo mund të bëhet problem. Megjithatë, gjatë fundjavës situata do të përmirësohet dhe mund të lindë edhe diçka e re dhe e mirë.

SHIGJETARI

Këtë fundjavë keni mundësinë të mahnitni. Nëse e kuptoni që një aktivitet nuk funksionon ose diçka nuk ecën siç duhet, mbani parasysh që Jupiteri në opozitë ju fton ta eleminoni atë, veçanërisht nëse keni lindur nga fundi i nëntorit deri në fillim të dhjetorit. Gjatë kësaj kohe do të ishte mirë të flisnit për ndjenjat, por mos e mundoni veten me emocione negative të panevojshme. Afërdita është në një aspekt interesant dhe do të jetë edhe më shumë gjatë muajit mars. Do të jetë një fundjavë rikuperimi. Mundohuni të kujdeseni sa më mirë për fitnesin tuaj, më mirë të mos e teproni dhe të jeni të kujdesshëm.

BRICJAPI

Nga fundi i janarit deri në fillim të shkurtit do të ketë diçka të re. Kapaciteti për veprim është i lartë, ashtu si përqendrimi i planetëve në shenjën tuaj të zodiakut. Menaxhimi i marrëdhënieve me të tjerët mund të trajtohet më lehtë. Kushdo që ka një dashuri të madhe, një miqësi të bukur ose një emocion të bukur, nuk duhet të ndalet menjëherë. Disa vështirësi të vogla mund të kapërcehen pa shumë telashe, ndaj mos u shqetësoni shumë. Venusi është ende mbështetës, ndaj përpiquni të shfrytëzoni sa më shumë situatën. Në fundjavë mund të ketë disa probleme të vogla pune, por asgjë për t’u shqetësuar.

UJORI

Të lindurit në shenjën e Ujorit do të duhet të heqin qafe një barrë këtë fundjavë. Deri para disa muajsh mendonit se maksimumi i mundshëm i ambicies suaj ishte arritja e një qëllimi pune, ose një marrëveshjeje praktike. Por tani po kuptoni se qëllimet tuaja duhet të ndryshojnë. Urani është disonant me shenjën tuaj dhe kjo paraqet një pakënaqësi të caktuar. Megjithatë, është një ditë e premte interesante.

PESHQIT

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ju po përjetoni ditë disi të çuditshme. Të enjten pati një fazë rënie, por tani mund të rikuperoni, duke filluar nga gjysma e dytë e ditës së premte dhe më pas edhe të shtunën dhe të dielën. Në këtë fazë është shumë e rëndësishme të kuptoni se çfarë dëshironi. Nëse në dashuri keni një person referues dhe nëse po planifikoni një ngjarje në këtë 2022, këtë fundjavë mund të bëni më shumë. Është një fazë e rritjes.

Lexo lajme interesante

You may also like