Goditje e rëndë për Milanin, ylli i skuadrës mbetet dy muaj jashtë fushave

by admin
Spread the love

Milani pritet të jetë pa Fikayo Tomori për të paktën dy muaj pasi testet treguan një lezion miotendinoz në bicepin e djathtë të femurit.

Mbrojtësi u tërhoq duke shtrënguar pjesën e pasme të kofshës gjatë barazimit 2-2 me Salernitana të premten në mbrëmje.

Menjëherë u bë e qartë se ky ishte një lëndim serioz dhe ai u largua nga ndeshja në stadiumin Stadio Arechi.

Tani testet mjekësore kanë konfirmuar një lezion miotendinoz në bicepin e djathtë të femurit.

Ky lloj dëmtimi tenton të kërkojë të paktën dy muaj jashtë veprimit, megjithëse për momentin nuk duket se do të kërkojë ndërhyrje kirurgjikale.

You may also like