Gazetari i njohur zbardh prapaskenat e bujshme të largimit të Yuri Kim: Skandal

by admin
Spread the love

Gazetari Bledian Koka ka reaguar pas postimit të ministrisë së jashtme e cila njoftoi se kanë nisur procedurat për zëvendësimin e ambasadores Yuri Kim.

Duke e quajtur këtë rast si skandaloz, Koka shton se ministria e jashtme e Shqipërisë është duke kryer ndërhyrje flagrante në punët e brenshme të SHBA-së, për përzgjedhjen e të dërguarve diplomatikë në Tiranë. Ai shton se situata ka kaluar në një stad tjetër skandali dhe shpërdorimi të institucioneve.

POSTIMI I BLEDIAN KOKËS:

“Skandal! Ministria e Jashtme e Shqiperise ka kryer nderhyrjen me flagrante ne punet e brendshme te Shteteve te Bashkura te Amerikes ne perzgjedhjen e te derguave diplomatik ne Tirane. Hakerrimi i Edi Rames ndaj ambasadores Yuri Kim “do te ta djeg karrieren” sot ka kalur ne nje stad tjeter skandali dhe shperdorimi i institucioneve shteterore. p.s…mire qe nuk kane njoftuar hapjen e procedures se rekrutimit ne E-Albania per postin e Ambasadorit te SHBA-se ne Shqiperi!”, ka shkruar ai.

You may also like