Galatasaray zyrtarizon dy “yjet” e merkatos, tifozët në ekstazë

by admin
Spread the love

Galatasaray ka zyrtarizuar këtë të hënë dy afrimet e mëdha të kësaj merkatoje verore: Dries Mertens dhe Lucas Torreira.

“Nënshkruan Dries Mertens. Duke luajtur për Napolin në Serinë A, për nëntë vjet, “ylli” belg ka skalitur emrin e tij në histori si golashënuesi më i mirë i klubit italian, duke kaluar legjendën Diego Armando Maradona me 148 gola dhe 47 asistime në 397 ndeshje. Mirë se vjen Mertens dhe suksese me fanellën e verdhekuqe”, shkruhet në faqen e klubit turk.

“Galatasaray njofton se ka arritur marrëveshjen me lojtarin dhe Arsenalin për transferimin e futbollistit profesionist, Lucas Sebastian Torreira Di Pascua. Ne e mirëpresim Lucasin te Galatasaray dhe i urojmë atij suksese me fanellën verdhekuqe”, raporton më tej në njoftimin për shtypin.


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like