Fitorja ndaj Gjermanisë, Nagatomo: I treguam botës sa vlejmë dhe nuk mbaron këtu!

by admin
Spread the love

“Është një rezultat i jashtëzakonshëm, ne i treguam botës vlerën tonë. Dhe nuk mbaron këtu”.

“Është një hap i madh përpara për tifozët dhe për skuadrën ton”, kështu e nisi konferencën për mediet Yuto Nagatomo pas fitores së Japonisë ndaj Gjermanisë me rezultatin 1-2.

Më tej lojtari japonez theksoi se dhjetë vite më parë një rezultati i tillë nuk do të ishte arrirë kurrsesi.

“Dhjetë vjet më parë nuk do të kishim fituar një ndeshje të tillë, por në këtë periudhë skuadrat aziatike janë rritur shumë si nga pikëpamja taktike ashtu edhe nga ajo fizike”, theksoi Nagatomo.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like