Ervin Karamuço: Kam qenë i pari që kam kërkuar dorëheqjen e Ardi Veliu, ja pse

by admin
Spread the love

Vrasja e mjekut Pjerin Xhuvani 4 ditë para zgjedhjeve të 25 prillit 2021 ishte në fokus të emisionit të sotëm “Open”, nisur nga arrestimi i dy zyrtarëve të lartë të policisë dhe detajeve të tjera nga dosja hetimore që janë bërë publike. Por ndërkohë është diskutuar dhe deklarata e ish-drejtorit të Përgjithshëm të Policisë Ardi Veliu për këtë ngjarje që rezulton e rreme. Por pse gënjeu Ardi Veliu?

Profesori i kriminalistikës Ervin Karamuço tha se ka kërkuar dorëheqjen e tij që prej vrasjes së oficerit të policisë në Lezhë dhe se ngjarjet e tjera kanë ardhur si kronologji.

Kur ka ndodhur ngjarja e Lezhës që u vra oficeri i policisë unë kam qenë nga të parët që kam dalë dhe kam thënë që drejtori i policisë së Shtetit duhet të japë dorëheqjen, duhet të largohet. Ishin ngjarje të përsëritura që u mbivendosën, të cilat ky njeri nga niveli drejtues strategjik nuk po ia dilte dot. Se për çfarë arsye nuk e di. Kronologji janë. Ne e kemi marrë vesh vetëm pas 4 ditësh që këta kishin gënjyer. Ku balancohet morali me të gjithë ato ngjarje që ndodhën”, tha Karamuço.

Lexo lajme interesante

You may also like