Edoni: Mendoj se nuk isha i vetmi nga komuniteti LGBT+ në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova

by admin
Spread the love

Banori Edon Shileku është larguar të premten nga shtëpia e Big Brother VIP Kosova. Ai rezultoi më i votuari i javës për të dalë nga shtëpia, në një televotim ku të nominuar ishin edhe Andi Artani, Vivien Thano dhe Gjon karrica.

Me të dalë nga shtëpia, Edoni ka dhënë një intervistë për emisionin “Prive”, ku mes të tjerash ka folur për eksperiencën e tij brenda shtëpisë.

Teksa tha se ishte gjithçka e pritshme për të, aktori i cili herë pas here shfaqej si “drag queen” me emrin Victoria Owns, u ngacmua me një pyetje mjaft provokuese.

Ai u pyet nëse mendon se ishte i vetmi banor i komunitetit LGBT+ brenda shtëpisë së BBVK, duke befausar me përgjigjen e tij.

“E mendoj. Nuk do kisha dashur të them emra se përdeirsa ata persona nuk janë të hapur, kush jamë unë që t’i qes ‘out’, por i kam dyshimet e mia”, ka rrëfyer aktori.

Përndryshe, Edoni në një nga mbrëmjet e spektaklit e deklaroi publikisht se është pjesë e komuniteitt LGBT+, përkatësisht biseksual.

You may also like