Dhjetë lojtarë mjaftojnë, Brest triumfon ndaj Marseille dhe ngjitet në vend të dytë

by admin
Spread the love

Brest fiton me dhjetë lojtarë ndaj Marseille dhe ngjitet në vendin e dytë të Ligue 1.

Sfida e javës së 22-të të elitës së futbollit francez u mbyll me rezultatin 1-0, me Brest që rikthehet te fitorja, teksa Marseille vazhdon të vuajë.

Në pjesën e parë ishin vendasit ata që patën më shumë raste për të shënuar, megjithatë ky fraksion u mbyll me porta të paprekura.

Në minutën e 60’ Mounie u ndëshkua me karton të kuq, duke e lënë ekipin e Brest me dhjetë lojtarë.

Ndërkohë, ndonëse në këtë fraksion sfida ishte disi më e balancuar, vendasit ia dolën që të gjenin rrugën drejt rrjetës.

Pas një gafe të mbrojtjes së Marseille, Less-Melou arriti të shënojë në minutën e 89’, duke i dhënë avantazhin dhe fitoren skuadrës së tij.

Pas javës së 22-të, Brest ngjitet në vend të dytë me 40 pikë, 13 më pak se PSG-ja kryesuese, teksa Marseille renditet në vend të nëntë me 30 pikë./Supersport


Top Channel

You may also like