Denver vijon dominimin në Perëndim me 38 fitore – Shqip

by admin
Spread the love

Katë fitore të vendasve dhe tri të atyre mysafire është epilogu u shtatë ndeshjeve të sotme në kampionatin amerikan të baskrtbollit NBA.

Skuadra e Denver me fitoren e thell kundër Minnesota vijon të dominimin në Konferencën e Perëndimit dhe barazon rekordin e Boston, me 38 fitore deri më tani këtë sezon. Denver mundi ekipin Minnesota me rezultat 146-112, Në këtë ndeshje Nikola Jokiq realizoi një “triple double”, me 20 pikë, 12 kërcime e 16 asist. Më efikas te fituesit ishte Porter me 30 pikë.

OKlahoma shënoi fitore të rëndësishme kundër Lakers në transfertë me rezultatin 133-130. Për miqtë u dallua Alexander Shai me 30 pikë, ndërsa te vendasit mԯ efikas ishte LeBron James me 38 pikë, dukevvendosi rekordin e shënuesit më të mirë në historinë e NBA-së.

Fitore të sigurtë ka shënuar edhe Memphis, që mundi Çikagon me rezultat 104-89, Ja Morant, me 34 pikë ishte lojtari më efikas i ndeshejs.

Brooklyn vijon të jetë kriizën e rezultateve, para tifozëve vendas pësoi nga Phonex me rezulatinn 112-116. Cam Thomas ishte më efikas për vendasit me 43 pikë, ndërsa Ayton me 35 pikë e 15 kërcime më efikasi te skuadra fituese,

Nju York, në trasfertë mundi Orlandon me rezultat 102-98, Brunson ishte më efikasi në ndeshje me 25 pikë, ndërsa Nju Orleans triumfoi ndaj Atlanta me reultatin 116-107 , më efiklas dol,I të jetë Ingram me 30 pikë.

Rezultatet e sotme

Orlando – Nju York, 98-102
Brooklyn – Phoenix, 112-116
Nju Orleans – Atlanta, 116-107
Memphis – Chicago, 104-89
Denver – Minnesota, 146-112
Lakers – Oklahoma, 130-133

Përgatiti Shaban Sinani /KlanMacedonia/

TI RAPORTON!

You may also like