Conte zbarkon në Londër, pritet zyrtarizimi nga Tottenham

by admin
Spread the love

Tottenham gjatë ditës së sotme konfirmoi se ka ndërprerë bashkëpunimin me menaxherin Nuno Espirito Santo dhe pas shkarkimit të tij favorit për ta marrë drejtimin e skuadrës është Conte, shkruan Insporti.

Mediat italiane kanë raportuar se çdo gjë ka përfunduar dhe se Conte së shpejti do të bëhet menaxher i ri i skuadrës londineze.

Nga përditësimi më i ri i gazetarit të famshëm italian, Gianluca Di Marzio, Antonio Conte tashmë ka arritur në Londër dhe se do të nënshkruajë kontratë dy-vjeçare.

“Pak minuta më parë, Antonio Conte zbarkoi në Londër për të nisur aventurën e tij të re me Tottenhamin, i cili këtë mëngjes shkarkoi Nuno Espirito Santo dhe stafin e tij, përpara se të përshpejtonte mbylljen për ish-trajnerin e Leçes.

“Së shpejti do të ketë një takim mes Conte dhe kompanisë së tij të re, rreth orës 15.30. Detajet e fundit do të përcaktohen në të njëjtën ditë: Tottenham planifikon të mbyllë gjithçka deri në mbrëmje, nesër në mëngjes maksimumi, për të shpallur trajnerin e ri”, thuhet në faqen zyrtare të italianit.

Lajme interesante

You may also like