BRUKSEL – Von der Leyen: Nevojiten më shumë fonde për të menaxhuar migracionin

by admin
Spread the love

BRUKSEL, 26 qershor /ATSH-ANSA/ – Për të ruajtur aftësinë e Bashkimit Evropian për t’iu përgjigjur sfidave urgjente të migracionit, tha sot presidentja e Bashkimit Evropian, Ursula von der Leyen.

“Ne duhet të sigurojmë fonde të mjaftueshme për një sistem efektiv të menaxhimit të migracionit dhe azilit, dhe të jemi të përgatitur për situata të paparashikuara, shkroi Von der Leyen, në letrën dërguar liderëve të BE-së në kuadër të samitit të planifikuar më 29 dhe 30 qershorit.

“Në mënyrë të ngjashme, bashkëpunimi me partnerët kryesorë kërkon mobilizimin e niveleve adekuate të financimit”, theksoi ajo. //a.i/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

You may also like