Bella Hadid shpjegon pse po punon sërish me Victoria’s Secret

by admin
Spread the love

Bella Hadid është kthyer në Victoria’s Secret. Modelja 25 vjeçare, ka ecur në tre sfilata radhazi për gjigantin e të brendshmeve në vitin 2016, 2017 dhe 2018.

Por ajo ndërpreu lidhjet me kompaninë në vitin 2020, duke u bashkuar me koleget e saj pasarelë për të akuzuar drejtuesin e atëhershëm Ed Razek për sjellje të papërshtatshme.

Sipas një ekspozeje të New York Times, 71-vjeçari Razek bëri përparime të padëshiruara seksuale dhe komentoi vazhdimisht për trupin e modeleve, duke i thënë dikur Hadidit se kishte “gjoks perfekt”.

Megjithëse Razek i ka mohuar të gjitha akuzat, ai u largua nga kompania mëmë e Victoria’s Secret, L Brands, dhe VS që atëherë ka punësuar lidere të reja femra dhe ka përqafuar një strategji marketingu më gjithëpërfshirëse.

Kjo strategji tani do të përfshijë Hadid: Ajo i është bashkuar VS Collective një grup me ambasadorë që përfshin shoqen e saj Hailey Baldwin si dhe Priyanka Chopra, Megan Rapinoe, Naomi Osaka dhe më shumë.


Lexo lajme interesante

You may also like