AXHENDA NDËRKOMBËTARE 27/01/2024 – ATSH –

by admin
Spread the loveBOTA – Dita Ndërkombëtare e Përkujtimit të Holokaustit.

VENECIA (Itali) – Karnavalet e mirënjohura botërisht të Venecias.

LUANG PRABANG (Laos) – Takimi i ministrave të Jashtëm të ASEAN-it.

OSWIECIM (Poloni) – 79-vjetori i çlirimit të ish-kampit të vdekjes Aushvic-Birkenau.

ROMË (Itali) – Demonstratë solidariteti me popullin palestinez.

LISBONE (Portugali) – Demonstratë për të drejtën e strehimit dhe kundër rritjes së çmimeve të pasurive të paluajtshme.

NAJROBI (Kenia) – Marshim kundër feminicidit./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakParashikimi i motit, e shtunë, 27 janar 2024
Artikulli tjetër“iNews”: Shqipëria mes shtatë destinacioneve alternative për pushime verore të lira


You may also like