Arrestohet një shtetas i Serbisë në Tabanoc, kapet me dokumente të falsifikuara – Shqip

by admin
Spread the love

MPB Maqedoni njofton se më 19 janar 2024 në ora 10:20 në vendkalimin kufitar Tabanoc, zyrtarët policorë e kanë arrestuar personin D.M.(53) nga Republika e Serbisë.

Ai gjatë kontrollit të pasaportave ka paraqitur për këqyrje patentë shoferi bullgar dhe letërnjoftim bullgar, të cilat pas kontrolleve janë konstatuar se ishin të falsifikuara.

Ngjirja e zërit dhe problemet gjatë gëlltitjes mund të tregojnë kancerIkigai: Metoda japoneze për jetë të gjatë dhe të lumtur, pa stres, që të gjithë duhet t…Do ta adhuroni: Modeli i flokëve që do të jetë trendi më i madh i këtij viti bëhet në s…Ylli Dërvishi përfundon rrugëtimin e tij në Big Brother VIP Kosova 2Biden: Çfarë mendoni se ndodh me vendet e Ballkanit nëse ne largohemi dhe Rusia fiton n…

“Personi është dorëzuar në Stacionin Policor Kumanovë dhe në koordinim me prokurorin publik, Departamenti për krime ndërkufitare, migrime, të huaj dhe ripranim – Kumanovë ka paraqitur kallëzim penal për “falsifikim të dokumenteve”, thonë nga MPB.

You may also like