Anglia shkatërron Shqipërinë/ Ekipi shqiptar luan keq, pëson pesë gola

Anglia tregoi që vjen nga një tjetër kategori dhe diferenca në fushë mes dy skuadrave është e madhe.

Britanikët e nisën lojën me një presion të jashtëzakonshëm duke i detyruar kuqezinjtë të mbyllen në mesfushën e tyre.

Në 45 minuta anglezët shënuar plot 5 herë duke bërë të qartë që parësor ishte objektivi i tyre dhe njëkohësisht që një skuadër si e jona edhe me ato mungesa, nuk mund të luaj hapur përballë një ekipi me aq shumë kualitet.

Ishte kapitetin Herry Kane që shënoi tre herë në portën e mbrojtur nga Strakosha këtë herë ndërsa golat e tjerë u shënuan nga Maguaier dhe Henderson.

Në pjesën e parë skuadra jonë nuk pati mundësinë të tregohej qoftë dhe një herë e rrezikshme.

Në pjesën e dytë anglezët më shumë administruan rezultatin duke mos qenë më në të njëjtin nivel agresiviteti kjo e diktuar edhe nga shifrat e 45 minutave të para.
Kuqeznjtë të çoroditur nga rezultati i thellë tentuan deri në fund për të shënuar të paktën një herë në portën kundërshtare por ishte e pamundur.

Tashmë gjithçka sa i përket ëndrrës së botërorit përfundon këtu, duke shpresuar për objektivin parësor të këtyre eliminatoreve që ishte vendi tretë, i cili mbetet në rrezik duke qenë se fitorja 4-0 e Hungarisë me San Marinon e afron atë një pikë pas kuqezinjve
.
Ndeshja e fundit e Shqipërisë është ajo e 15 nëntorit në “Air Albania” ndaj Andorrës ndërsa Hungaria do të ushtojë në Varshavë ku e pret Polonia.