Al Hilal finalisti i parë në Kupës së Botës për Klube – Shqip

by admin
Spread the love

Futbollistët e Al Hilal është skuadra e pare finaliste në Kampionatin Botëror të Klubeve që zhvillohet në Marok, skuadra nga Egjipti befasoi skadrë braziliane u Flamengo duke e mundur me rezultatin 3-2.

Autor të golave për Al-Hilal ishin Al-Dasarit në minutën e 4 nga penaltia dhe në minutën e 9-të, ndërsa golin e tretë e shënoi Vieto në minutën 70-të, Autor të golave pë Flamengon ishin Pedros në minutën e 20-të dhe 91-të.

Ekipi i Al Hilal në finale do të përballet me fituesin në ndeshjen tjetë gjysmëfinales me Real Madridit dhe Al Ahly.

Përgatiti: Shaban Sinani /KlanMacedonia/

TI RAPORTON!

You may also like