Aksion policor, kapet sasi e madhe armësh dhe municionesh

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Policia për çështje kriminale në kuadër të SPB Manastir në bashkëpunim me zyrtarë policorë nga DPB Krushevë dje (26.06.2023), pas një urdhëresë të pranuar paraprakisht nga gjykata, kanë kryer bastisje në shtëpinë dhe lokalet e P.K.(71) nga Krusheva.

Gjatë kontrollit janë gjetur mbi 60 pushkë, mbi 60 pistoleta dhe rreth 2.000 copë municione gjuetie e luftarake të kalibrave të ndryshëm, si dhe pjesë të ndryshme për pushkë dhe pistoleta.

Për rastin është njoftuar edhe Prokurori Publik.

Pas zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të rastit ndaj personit do të ngritet parashtresa përkatëse.

The post Aksion policor, kapet sasi e madhe armësh dhe municionesh appeared first on Shqip.

You may also like