Erdogani ka dashnore dhe quhet Defne Samieli – FOTO

Mediat greke nuk i ndalin su lmet ndaj liderit turk. Së fundmi, kanë shkruar për atë që ato e quajnë “zonja e fs hehtë e Sulltanit”. Sipas mediave të vendit fqinj, bukuroshja brune, Defne Samieli tërhoqi vëmendjen një natë në vitin 2014, pas thashethemeve që ajo ishte në një marrëdhënie me të.

Thuhet se Defne u takua me Erdogan, pasi u divorcua nga burri i saj në 2011, me të cilin ishte e martuar që prej vitit 1995.

Pak para zgjedhjeve vendimtare në mars, presidenti turk mësoi se një video rozë do të dilte në internet, ku ishte ai dhe modelja bukuroshe. Mirëpo, në atë kohë lideri turk, sipas mediave greke su lmoi rrjetet sociale, duke bl lokuar edhe Twitter-in.

Në një tubim zgjedhor nga Taip Erdogan, Defne Samieli u shfaq në krah të tij, duke treguar mbështetjen e saj. Gjithashtu thuhet se ka një marrëdhënie miqësore me zonjën e parë të Turqisë, Emine.

Image
Gjermania lehtëson masat për Krishtlindje

Bllokimi i pjesshëm në fuqi në Gjermani do të zgjatet deri më 20 dhjetor. Për Krishtlindje kufizimi i kontakteve do Read more

Australia përballet me temperatura mbi 50 gradë celsius

Temperaturat në Australi gjatë kësaj fundjave do të shkojnë mbi 50 gradë celsius, kurse vala e të nxehtit do të Read more

Leave a Reply